Eripedagoog

Eripedagoog  tegeleb 3- kuni 7-aastaste lastega, kes vajavad individuaalset lähenemist ja tähelepanu.

Töö üldeesmärgiks on lapse igakülgse arengu toetamine ning võimalike sügavamate probleemide ennetamine. Samuti nõustab eripedagoog õpetajaid ja lapsevanemaid.

Sügisel teostab eripedagoog vaatlusuuringu, mille tulemusel selgitatakse välja lapsed, kes vajavad individuaalseid tunde.

Eripedagoogilise tegevuse eesmärgid on:

  1. Erivajadusega lasteaialaste arengu toetamine;

  2. Lapse arengu suunamine eesmärgiga soodustada psüühiliste protsesside ja isiksuse arengut eakohase normi suunas;

  3. Lapse loovuse, suhtlemis- ja koostööoskuste arendamine erinevate loovteraapiliste tegevuste kaudu;

  4. Lapse enesekindluse ja enesehinnangu tõstmine ning emotsionaalse intelligentsuse arendamine;

  5. Lapse kõne arendamine.

     

Eripedagoogi tundides tehakse loovteraapilisi või kunstilisi tegevusi, mille käigus arendatakse lapses erinevaid oskusi ja võimekust lähtuvalt individuaalsetest eesmärkidest.

Suurt tähelepanu pööratakse kõne arendamisele. Kõnearenduse eesmärkideks on laiendada lapse sõnavara, arendada kõneloome ja kõnetaju operatsioone.

Häälikuseade tundides käivad need lapsed, kellel on probleeme mõne hääliku hääldamisega. Nendes tundides käib üks laps korraga, tund kestab kuni 20 minutit. Häälikuseade puhul on väga tähtis lapse individuaalne töö kodus koos vanemaga nende materjalide järgi, mida eripedagoog on andnud.

Töös kasutatakse lisaks loovaid ja mängulisi harjutusi, mis muuhulgas aitavad parandada lapse suhtlemisoskust, keskendumisvõimet, enesetunnetust ja emotsionaalset tasakaalukust jne. Mängitakse ka mitmesuguseid arendavaid mänge lapse motivatsiooni ülalhoidmiseks.

Väga oluline roll eripedagoogi töös on individuaalsel lähenemisel, mis võimaldab süvitsi tegeleda mistahes murega, lapse elukvaliteedi paremaks muutmise eesmärgil. Jagamatu tähelepanu ning tunnustamine võib mõne küsimuse lahendamisel olla tähtsaim kõikidest muudest teguritest.

Kevadel hindab eripedagoog koostöös õpetajatega koolieelikute koolivalmidust.

Eripedagoog nõustab vajadusel ka õpetajaid ja lapsevanemaid. Kõige parema tulemuse saavutamiseks on koostöö lapsevanematega väga teretulnud.

Erinevate küsimuste korral võtke palun lahkesti ühendust ning leiame koos lahenduse lapse aitamiseks ja arendamiseks sobivaimal viisil.

ERIPEDAGOOG

Keiu Pruul lasteaed@jooprepk.eelink opens on new page

Avaldatud 07.01.2025. Viimati muudetud 07.01.2025.